Zapraszamy na wykłady oraz warsztaty dotyczące profilaktyki i terapii chorób oczu. 

Zadbaj o swój wzrok!


Posłuchaj wykładu z konferencji ziołowej 26 maja 2019 w Warszawie

Trening Widzenia - warsztaty z Mikołajem Markiewiczem

3-4 luty 2018, ul. Piękna 4, Poznań


Zapraszamy na dwudniowe zajęcia (sobota, niedziela) dotyczące technik pracy ze wzrokiem. Będą one miały praktyczny charakter nastawiony na doświadczenie oraz naukę ćwiczeń. Przekazywana wiedza umożliwi zrozumienie indywidualnych problemów z oczami oraz sposoby ich przezwyciężania. Uczestnicy często już w trakcie zajęć doświadczają poprawy ostrości widzenia.

W zajęciach mogę uczestniczyć także osoby słabowidzące i mające choroby oczu, pod warunkiem, że są one jednocześnie pod kontrolą lekarza. Każdy uczestnik warsztatów otrzyma indywidualny plan ćwiczeń oraz materiały szkoleniowe.


Możliwe korzyści z uczestnictwa w zajęciach:

 - zmniejszenie wady wzroku

 - zahamowanie pogłębiania się problemów ze wzrokiem

 - umiejętność dłuższej pracy z komputerem, czytania, czy pisania bez zmęczenia oczu

 - poznanie technik pracy ze wzrokiem oraz kształtowanie nowych nawyków używania oczu

 - uruchomienie rezerw tkwiących w mózgu i oczach

 - spowolnienie procesów chorobowych

 - profilaktyka wad wzroku oraz dolegliwości ocznych

Aby utrzymać efekty zajęć, należy przez kilka tygodniu po nich regularnie wykonywać ćwiczenia, (wystarczy praktyka dwa razy dziennie po 5-10 minut).

Mikołaj Markiewicz usprawnianiem widzenia zajmuje się od 34 lat. Jest twórcą "treningu widzenia", terapeutą wzroku oraz psychologiem. Pracuje w Polsce, Europie Zachodniej, a także USA. Należy do Association of Vision Educators (www.visioneducators.org). Od 1995 roku kieruje Ośrodkiem Treningu i Terapii Widzenia w Warszawie, w ramach którego prowadzi szkolenia, warsztaty oraz kilkudniowe obozy. 

Popularyzuje metody usprawniania widzenia w prasie, radiu oraz telewizji. Jest autorem między innymi 15-sto odcinkowego filmu telewizyjnego prezentującego ćwiczenia wzroku dla dzieci. Pracował jako konsultant nad poprawą wybranych aspektów wzroku zawodników męskiej reprezentacji Polski w Piłce Siatkowej.

Prowadzi szkolenia dla:

- osób z wadami wzroku: krótko- i dalekowidzów

- dzieci mających wady wzroku lub inne oczne problemy, które powodują trudności w nauce

- psychologów, pedagogów oraz nauczycieli (od 15 lat)

- osób pracujących przy komputerze (pracowników firm)

- wybranych grup zawodowych (np. informatyków, sportowców, kierowców, czy pilotów)

- osób używających wzroku w specyficzny sposób (np. przy szybkim czytaniu)


strona internetowa prowadzącego:  treningwidzenia.pl


Czas: sobota 13-19, niedziela 10-16


Miejsce: Ukojenie, ul. Piękna 4, Poznań, 

Wejście na salę zajęciową po schodach (po lewej stronie) na pierwsze piętro.


Cena warsztatu przy płatności do 22 stycznia 320 zł, po tym terminie 360 zł. 

Wpłata jest rezerwacją miejsca. Osoby, które wcześniej uczestniczyły w poznańskich warsztatach z Mikołajem mają 50 zł zniżki. W przypadku gdy na warsztat przychodzi mama z dzieckiem pod kontem jego problemów, mama płaci 50% ceny. 

Dane do przelewu: 
Anna Bober Alchemilium
50 2490 0005 0000 4610 6114 8777 (Alior Bank)

Osoby, które dokonają wpłaty, a z przyczyn losowych nie będą miały możliwości wziąć udziału w zajęciach, mogą zaproponować kogoś na swoje miejsce. Jeśli tego nie zrobią, połowa wpłaconej kwoty nie podlega zwrotowi.


Zapisy i informacje: 500 182 594, anna.bober81@gmail.com


Opinie uczestników warsztatów:


Warsztaty uświadomiły mi w jakim stresie i zabieganiu żyję, że oko jak każdy inny organ potrzebuje odpoczynku i relaksu. Mam żal do wszystkich lekarzy okulistów, bo pierwsze lekarstwo, które powinni zapisać, to zajęcia z terapeutą wzroku.
Trening widzenia 
z Mikołajem Markiewiczem to fantastyczne zajęcia, które polecam każdemu, kto chce poprawić jakość swojego widzenia oraz długo cieszyć się dobrym wzrokiem.

      Hanna S.       
 
Wykład: Zioła, dieta oraz ćwiczenia dobre dla oczu.

18 stycznia (czwartek) 2018, godzina 18.00-20.30
ul .Piękna 4, Poznań
 
Oczy współczesnego człowieka narażone są na wiele czynników stresowych. Praca przy komputerze, ciągłe patrzenie na bliskie odległości (telefony komórkowe, tablety), praca w zamkniętych pomieszczeniach, wszystko to negatywnie wpływa na ich kondycję. Zewsząd otaczają nas urządzenia emitujące niebieskie światło (niebieski zakres widma), które podrażnia aparat wzroku. Problemem są także zmiany degeneracyjne związane z wiekiem oraz chorobami metabolicznymi. Okazuje się, że jest wiele możliwości przeciwdziałania i zapobiegania dolegliwościom ocznym.
 
Na wykładzie przedstawione zostaną ziołowe receptury oraz zalecenia dietetyczne, które mają znaczenie zarówno w profilaktyce jak i terapii rozmaitych chorób oczu. Podane zostaną praktyczne przepisy, które będzie można wykorzystać w celu samodzielnego przygotowania odpowiednich preparatów. W ostatniej części zajęć wykonamy kilka prostych ćwiczeń relaksujących oczy oraz poprawiających ostrość widzenia. 
 
Wykład poprowadzi: Anna Bober

Organizatorka warsztatów ćwiczeń oczu w Poznaniu, współpracuje z Mikołajem Markiewiczem. Prowadzi wykłady i szkolenia z zakresu dietetyki oraz fitoterapii, a także poradnictwo indywidualne. Dietetyk wg Medycyny Chińskiej, Specjalistka Dietetyki i Poradnictwa Żywieniowego. W swoim podejściu łączy dietetykę oraz ziołolecznictwo zachodnie z medycyną chińską. Fitoterapii uczyła się między innymi od dra Henryka Różańskiego oraz Jeremiego Rossa. Organizuje warsztaty zielarskie od 2012 roku. Ponadto zajmuje się akupunkturą ucha oraz refleksologią twarzy. Jest absolwentką biotechnologii i antropologii kulturowej UAM oraz dwóch kierunków studiów podyplomowych (dietetyka oraz zioła) na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Należy do Sekcji Fitoterapii Polskiego Towarzystwa lekarskiego.

Cena: 35 zł przy płatności do 8 stycznia, po tym terminie 40 zł

Dane do przelewu: 
Anna Bober Alchemilium
50 2490 0005 0000 4610 6114 8777 (Alior Bank)

Osoby, które dokonają wpłaty, a z przyczyn losowych nie będą miały możliwości wziąć udziału w zajęciach, mogą zaproponować kogoś na swoje miejsce. Jeśli tego nie zrobią, połowa wpłaconej kwoty nie podlega zwrotowi.


Zapisy i informacje: 500 182 594, anna.bober81@gmail.com

Stwórz darmową stronę używając Yola.