Terapia ucha to wartościowe narzędzie, które w zestawieniu z dietą oraz ziołami jest w stanie rozwiązać niejeden problem zdrowotny. Może być zarówno formą profilaktyki, jak i bezpiecznym wsparciem dla konwencjonalnego leczenia. Masaż małżowiny usznej jest jednocześnie jednym z najprzyjemniejszych sposobów  terapii. Połączony z refleksologią twarzy i głowy może stanowić formę regeneracji zarówno dla ciała, jak i umysłu.

Akupresura i akupunktura ucha


Ucho, podobnie jak twarz, stopy, czy dłonie należy do mikrosystemów w ciele człowieka. Poprzez oddziaływanie na takie strefy, możemy wpływać regulująco na poszczególne narządy całego organizmu. Stymulacja punktów znajdujących się na powierzchni małżowiny usznej nosi nazwę aurikuloterapii. Jest to bezpieczna i nieinwazyjna metoda terapeutyczna.

Punkty uszne można stymulować opuszkami palców lub za pomocą odpowiednich urządzeń i technik. Mogą to być igły akupunkturowe, nasionka gorczycy, a także specjalistyczne aparaty do stymulacji elektrycznej. Z pewnością warto profilaktycznie masować swoje uszy.

­

Współczesna aurikuloterapia to kompilacja medycyny chińskiej z nowoczesną wiedzą medyczną. Z dostępnych źródeł wynika, że jej początki sięgają 2500 lat wstecz. Pierwsze wzmianki na temat terapii ucha można odnaleźć w chińskiej "Księdze Żółtego Cesarza". Znano ją także w sta­ro­żyt­nym Egip­cie, Gre­cji i Rzymie. W Euro­pie wie­dza ta została roz­wi­nięta i usys­te­ma­ty­zo­wana w latach pięćdziesiątych XX wieku przez francuskiego dra Paula Nogiera, który bazując na starożytnych przekazach, na nowo opraco­wał mapę punk­tów ucha oraz udo­sko­na­lił tech­niki zabiegowe. Dr Nogier ponownie odkrył możliwości terapeutyczne, jakie daje aurikuloterapia i przyczynił się do jej rozwoju zarówno w Europie jak i Chinach, inspirując swoimi odkryciami także lekarzy orientalnych.Terapia antynikotynowa


Zapraszam na zabiegi antynikotynowe na uchu. Wykonuję je za pomocą urządzenia automeridian (elektropunktura). Terapia trwa ok. 5 minut. Wymagane jest 12 godzin abstynencji.Kurs aurikuloterapii w Poznaniu


Nauczyciel Yaga Sosnowska.

Po ukończeniu tych dwóch etapów można rozpocząć praktykę dla rodziny, znajomych.

Ostatni etap kursu kończy się egzaminem. Uczestnicy otrzymują dyplom pozwalający na profesjonalną pracę z pacjentem.


Więcej informacji kurs aurikuloterapii