Zapraszamy do Poznania na trzyczęściowy 

Kurs Akupresury i Akupunktury Ucha (inaczej aurikuloterapii)

Szkolenie prowadzi Yaga Sosnowska
Jeśli chcesz być poinformowany o terminie kolejnego kursu aurikuloterapii


 
 
Aurikuloterapia jest jedną z wielu części medycyny chińskiej, która posługuje się bardzo różnorodnymi technikami. Najbardziej znana i najczęściej praktykowana jest oczywiście akupunktura ciała. Obok tej metody, najszerzej znanej, ważne znaczenie ma także leczenie ziołami, które stosuje się niezależnie, bądź jednocześnie z akupunkturą. Obie te techniki, aby były skuteczne, wymagają wielu lat studiów i praktyki. W związku z tym są absolutnie niedostępne dla niewtajemniczonych. 

Obok tych pierwszoplanowych sposobów leczenia, istnieją inne metody, mniej znane i rzadziej stosowane na Zachodzie. Należy do nich aurikuloterapia. Jest ona łatwiejsza do opanowania i dostępna nie tylko dla wysoko wykształconych specjalistów. Można ją poznawać stopniowo, praktykując niemal od samego początku, chociaż mistrzostwo przychodzi powoli i wymaga wielu lat pracy.

Medycyna chińska zawsze używała pewnych punktów na uchu, ale nigdy nie doszło dawniej w Chinach do stworzenia z nich osobnego mikrosystemu, który zajmowałby się szerokim spektrum zaburzeń zdrowotnych. Paradoksalnie taki mikro-system został odkryty przez francuskiego lekarza, a następnie był udoskonalany we współpracy z chińskimi szpitalami w XX wieku. 

Zalety aurikuloterapii:

1. Jest użyteczna w pracy różnego typu terapeutów, takich jak: masażyści, rehabilitanci, psychoterapeuci, a nawet dentyści, jako technika wzmacniająca i dopełniająca główny typ leczenia.

2. Mogą posługiwać się nią także amatorzy w celu niesienia pomocy znajomym, czy rodzinie.

3. Może być przydatna dla akupunkturzystów ciała, jako dopełnienie terapii.

4. Może być praktykowana wszędzie, w pozycji leżącej, czy siedzącej, pacjent nie musi się rozbierać.Kurs Aurikuloterapii składa się z trzech części, każda trwa dwa dni. Aby otrzymać dyplom uprawniający do używania tej metody w pracy zawodowej, należy przejść przez wszystkie trzy etapy, a następnie zdać pisemny i ustny egzamin oraz przedstawić pisemne sprawozdanie z praktyki. To ostatnie jest najczęściej przekazywane drogą mailową w późniejszym terminie. Powinno ono zawierać opis 5 przypadków (pacjentów) po 3 zabiegi każdy.


Część pierwsza i druga: (czw-ndz)

1. Zaznajomienie się z około 50-ma punktami usznymi i ich podstawowym zastosowaniem.                                     Użycie ziaren oraz nauka posługiwania się igłami.

2. Specjalne punkty Mistrzowskie i inne punkty dotyczące rozmaitych funkcji organizmu np. systemu                     nerwowego i hormonalnego. Pierwsze próby stawiania diagnozy i przykłady wyboru punktów w konkretnych       przypadkach klinicznych.

Po ukończeniu tych dwóch etapów, można rozpocząć praktykę dla rodziny, znajomych.


Część trzecia:  (sb-ndz)


Tylna strona ucha, płatek ucha oraz punkty dotyczące narządów zmysłów. Diagnoza z formy rąk. Stosowanie moksy, skrawania, igieł, ziaren oraz masażu. Rozszerzony zakres przypadków klinicznych. Ostatni etap kursu kończy się egzaminem. Uczestnicy otrzymują dyplom pozwalający na profesjonalną pracę z pacjentem.
 
Po ukończeniu całego kursu lub jego części, uczestnicy mają możliwość konsultowania swoich indywidualnych przypadków z prowadzącą (najczęściej odbywa się to przez grupę Auri na Facebooku). W trakcie kursu przewidziana jest praktyka pod okiem nauczyciela, dlatego ilość miejsc, z uwagi na możliwości indywidualnej korekty, jest ograniczona.Godziny zajęć

czwartek, piątek, sobota 10-17.00, niedziela 9-15 
około godz. 13.00 godzinna przerwa obiadowa (z wyjątkiem niedzieli, kiedy przerwy obiadowej nie będzie)

Ilość uczestników szkolenia jest ograniczona z uwagi na potrzebę indywidualnej korekty.
Przewidujemy miejsce dla maksymalnie 15 osób

Miejsce 

Poznań, ul. Hoża 3 (w pobliżu skrzyżowania Bukowskiej z ul. Szpitalną)  Cena

Przy wcześniejszej płatności: 390 zł za jedną część, po wyznaczonym terminie 450 zł
terminy zniżkowej ceny dla części I i II - 10 sierpnia 2020.
Termin zniżkowej ceny dla części III - zostanie podany po ustaleniu dokładnej daty dla tej części kursu.
 

Opłata za egzamin oraz opiekę merytoryczną po ukończeniu kursu (płatne przed egzaminem): 100 zł

W sytuacji opłacenia kursu i braku możliwości uczestnictwa z przyczyn losowych, można znaleźć osobę na swoje miejsce. W przeciwnym razie połowa wpłaconej kwoty nie podlega zwrotowi.

Dane do przelewu: 
Anna Bober Alchemilium
50 2490 0005 0000 4610 6114 8777 (Alior Bank)

Zapisy i informacje: 500 182 594,  anna.bober81@gmail.com                             
Uwaga! Absolwentów naszego kursu zapraszamy na
seminaria aurikularne


Opinie o aurikuloterapii uczestników kursu Yagi Sosnowskiej


Aurikuloterapię nazwałam "terapią do torebki", bo wszystkie niezbędne akcesoria (igły do wbijania, igły do skrwawiania, ziarenka vaccarii i moksa) zmieszczą się w damskiej torebce, a niezbędna wiedza, z pewnością znajdzie miejsce w naszej głowie.Ten duet stanowi apteczkę pierwszej pomocy! Jest to cudowna metoda, którą można stosować wszędzie i w każdej sytuacji. Jeśli nawet nie chcesz się zajmować tym zawodowo, to warto posiąść tę wiedzę na własny użytek (rodzina, przyjaciele, znajomi, czy w końcu my sami - ja jestem w stanie wbić sobie samodzielnie igły, wystarczy znajomość topografii punktów i lusterko). Aurikuloterapię stosuję od trzech lat i mam sporo sukcesów (czyt. wyleczeń) na moim koncie, choć nie zajmuję się tym zawodowo.

Kasia Nojek (psycholog, terapeuta integracji sensorycznej, masażystka shiatsu)Kurs zorganizowany w sposób profesjonalny, na zamówienie dotarł nawet sklepik z potrzebnymi nam artykułami do pracy. Co do prowadzącej - Yagi Sosnowskiej, to nie da się ująć uznania dla niej i jej wiedzy w kilku zdaniach. Przyjaciel i cudowny przewodnik po świecie auri... Sama metoda terapeutyczna, którą można przyswoić bardzo szybko, jest skuteczna, ucho jest zawsze dostępne i bardzo czułe. Jestem bardzo zadowolona... Dziękuję

Monika Sylwestrowicz (refleksolog, promotorka zdrowego stylu życia)Z ogromną przyjemnością wspominam kurs aurikuloterapii poprowadzony przez Yagę Sosnowską. Jest to wyjątkowa osoba, która emanuje cudowną, pozytywną energią. Podczas zajęć w przystępny i jasny sposób przekazuje wiedzę i umiejętności, czerpiąc z własnych, wieloletnich doświadczeń w praktykowaniu aurikuloterapii. Decyzję o uczestnictwie w kursie uważam za jedną z najlepszych jakie podjęłam w ubiegłym roku, ponieważ aurikuloterapia stała się częścią mojego życia. Dzięki niej mogę w razie potrzeby skutecznie pomagać innym ludziom, ale również sobie i najbliższym. Ta elegancka i czysta metoda ciągle zadziwia mnie swoimi potężnymi możliwościami. Zawsze mam przy sobie igły i plasterki z vaccarią i jestem gotowa działać.


Iza