źródło: lonesorensen.com


Refleksologia twarzy, głowy i ucha polega na stymulacji punktów oraz stref w tych obszarach różnymi technikami manualnymi, które pobudzają pracę całego organizmu oraz regulują jego funkcje. Wiąże się to ze stymulacją punktów akupunktury, punktów neurologicznych, a także z pracą na precyzyjnych mapach ciała. Wytwarzane w ten sposób impulsy poprawiają krążenie krwi oraz drenaż limfy w odnośnych organach i narządach. 

Odpowiednio przeprowadzony zabieg na twarzy gębko relaksuje, pozwalając osobie masowanej zapomnieć o "całym świecie". W trakcie takiej terapii, łatwo znaleźć się w stanie umysłu na pograniczu snu, a doświadczenie to może stać się udziałem również osób, które podczas innych zabiegów relaksacyjnych, nie potrafią  zatrzymać swojego myślowego kołowrotu. 

Masaż refleksologiczny jest bardzo przyjemny, uwalnia od napięć i negatywnych emocji. Jest także wartościowym narzędziem do pracy ze wzrokiem. Duża część problemów z oczami wynika z nadmiernego napięcia aparatu wzroku, dlatego relaksacja ma tutaj podstawowe znaczenie. Odpowiednio wykonany zabieg będzie wpływał relaksująco na tkanki otaczające oczy. Stymulacja punktów akupresurowych powiązanych z oczami, masaż głowy, ucha, a także uszna akupunktura z pewnością będą stanowiły wsparcie dla prawidłowych procesów widzenia. 

Oprócz terapii, refleksologia twarzy daje również efekty kosmetyczne. Poprawia napięcie skóry, sprawia, że jest ona bardziej elastyczna i sprężysta. Usprawnia lokalne krążenie krwi i limfy, a tym samym zmniejsza tendencję do opuchlizny twarzy, czy tzw. worków pod oczami.

Refleksologiczne masaże twarzy wykonuję od 2011 roku, kiedy ukończyłam pierwszy kurs pod okiem Lone Sorensen. Uczyłam się także w szkole Jolanty Górskiej w Cieszynie. Bardzo wartościowym narzędziem w mojej pracy refleksologicznej jest masaż ucha, który wykonuję zainspirowana przez moją nauczycielkę aurikuloterapii Yagę SosnowskąNiekiedy już kilkuminutowa stymulacja pozwala na poczucie efektu terapeutycznego przez pacjenta. Twarz, głowa, czy uszy przez lata mojej praktyki związanej z ciałem zawsze były moim ulubionym miejscem pracy z uwagi na subtelność i niezwykłą wrażliwość tego obszaru. 


Kontakt: 500 182 594,  anna.bober81@gmail.com

Stwórz darmową stronę używając Yola.