Refleksologia głowy to kombinacja różnych metod refleksologicznych związana ze stymulowaniem stref, punktów, czy linii zlokalizowanych w tej części ciała. Zaliczamy tutaj między innymi:

Aurikuloterapię - terapia,  która polega na pracy manualnej w obrębie małżowiny usznej. Stymulacja punktów usznych może odbywać się na wiele sposobów, np: przy użyciu palców, ziarenek i innych przyrządów służących do wywierania nacisku (wówczas jest to akupresura), za pomocą igieł (akupunktura ucha), impulsów elektrycznych, lasera, czy moksy, więcej

Refleksologię twarzy - stymulacja stref odruchowych twarzy, punktów akupunktury, punktów neurologicznych, praca na liniach jelitowych, więcej.

Kranioterapię - praca na liniach i punktach czaszki

Metodę dra Yamamoto. - zwana inaczej "nową akupunkturą czaszki dra Yamamoto". Tutaj pracujemy głównie w obszarze głowy i szyi. Częścią metody jest także diagnostyka z powłok brzusznych.
Zarówno refleksologia głowy, jak i aurikuloterapia (która nota bene jest częścią tej pierwszej) to metody koncentrujące się na mikrosystemach anatomicznie zlokalizowanych w bliskim sąsiedztwie mózgu - takie które w największym stopniu oddziaływują na stan umysłu. Z  uwagi na bliskość centralnego układu nerwowego, są one szczególnie efektywne terapeutycznie. 


Stwórz darmową stronę używając Yola.