Działanie akupunktury ucha można obserwować często już podczas zabiegu, albo niedługo po jego zakończeniu. Mam doświadczenie w pracy z bólem (bóle żołądka, głowy, rwa kulszowa, bóle stawów) oraz z problemami skórnymi. Często trafiają do mnie pacjenci mający problemy z zatokami. 

Zamieszczam niżej opisy przypadków z mojej praktyki oraz rekomendacje.
Zatokowy ból głowy


Od dwóch tygodni męczący katar. Gęsta wydzielina, ciągle zapchany nos. Od kilku dni silny ból głowy. Najpierw w okolicy zatok czołowych, potem lewego oczodołu, który występował nie tylko przy pochylaniu się do przodu. Już podczas zabiegu doznania bólowe zmniejszyły się. Następnego dnia po akupunkturze ucha, ból minął. Co prawda katar jeszcze mam, ale dolegliwości bólowych brak.

Weronika


Piszę, aby podziękować Ani za pomoc. Przyjechałam na uczelnię, przede mną cały weekend zajęć,
a tu nagle dopadł mnie ból zatok. Nie pamiętam, aby kiedykolwiek mnie bolały zatoki. Cały nos był zatkany, ciągle kichałam, czułam się źle. Daleko od domu, daleko od moich sprawdzonych mikstur,
a ból potworny mi dokucza, czułam bezradność. Ania zaproponowała swoją pomoc: akupunkturę. Miałam wątpliwości, ponieważ nigdy wcześniej jej nie stosowałam. W mojej głowie pojawiały się myśli czy mi pomoże, czy noszenie igieł sprawia ból? Ale czułam taką słabość, że przyjęłam pomoc. 

Ania dokładnie i precyzyjnie znalazła odpowiednie punkty. Wyjaśniła i odpowiedziała na moje pytania. Ból minął w ciągu paru minut, nie mogłam uwierzyć, ze tak szybko. Mogłam znowu oddychać przez nos. Mogłam uczestniczyć w zajęciach, spokojnie przespałam noc i zapomniałam, że tak niedawno dokuczał mi uciążliwy ból. Aniu bardzo dziękuje za pomoc oraz za to doświadczenie i przekonanie,
że igły pomagają.


Wdzięczna Aldona


Ból w obszarze kręgosłupa lędźwiowego


Mój mężczyzna nie należy do marudnych, ale od jakiegoś czasu strasznie narzeka na bóle kręgosłupa. Kiedy już jednak od jego ciągłego pojękiwania zaczęłam osiągać stan znieczulicy połączony z poczuciem bezradności, okazało się, że mamy obok siebie pomocną dłoń, więcej, nawet dłoń pełną igieł. Ania profesjonalnie "ozdobiła" ucho Darka w dość ekstrawagancko wyglądającą "biżuterię" i choć takie ucho budziło trwogę wśród towarzyszących, Darka zdawało się nic nie boleć. Ból chyba jednak przestraszył się igieł bo trochę zelżał. Darek już nie był taki marudny, mnie przeszła znieczulica i szczęśliwie obyło się bez proszków przeciwbólowych, więc i wątrobie się upiekło. Chyba muszę spróbować też na sobie.

MagdaPoinfekcyjne problemy z głosem (tzw. chrypka)

Dokuczała mi poinfekcyjna chrypka trwająca od 3 miesięcy. Po pierwszym zabiegu akupunktury ucha dolegliwości ustały, jednak pojawiły się znowu po 7 dniach. Kolejny zabieg spowodował, że chrypka już nie wróciła. Akupunktura ucha działa, a zabieg nie jest bolesny. Polecam!

KingaWięcej informacji wkrótce!