Zapraszamy serdecznie na 90-dniowy kurs Fitochemii Roślin Leczniczych online. Jest to trwający 4 miesiące (120 dni) dostęp do platformy szkoleniowej. Minimum 16 godzin wykładów, 18 lekcji w formie nagrań wideo.
Aktualnie trwa przedsprzedaż tego szkolenia!


Nauka o substancjach czynnych występujących w surowcach zielarskich to niezwykle ciekawa i złożona dziedzina wiedzy. Poznając budowę i właściwości poszczególnych klas związków roślinnych, możemy przewidywać, jak będą działały zawierające je surowce na organizm człowieka. Wiedza ta jest także bardzo cenna z punktu widzenia przygotowywania preparatów ziołowych, ponieważ substancje czynne należące do określonej grupy, możemy ekstrahować z roślin za pomocą adekwatnych do ich właściwości fitochemicznych ekstrahentów. Zawartość kursu stanowią lekcje w formie nagrań wideo oraz prezentacje do pobrania w formie plików pdf. Uczestnicy mają możliwość zadawania pytań. Osoby, które ukończą szkolenie, otrzymują certyfikat w wersji elektronicznej.


Program kursu (każde zagadnienie to osobna lekcja): 

1. Wprowadzenie
2. Cukry, polisacharydy
3. Aminokwasy, peptydy, białka
4. Tłuszcze
5. Kwasy fenolowe
6. Flawonoidy i antocyjany

7. Garbniki, proantocyjanidyny
8. Stilbeny, lignany
9. Olejki eteryczne
10. Irydoidy

11. Saponiny
12. Glikozydy nasercowe
13. Karotenoidy oraz politerpeny
14. Żywice, gumożywice oraz balsamy

15. Kumaryny i antrachinony
16. Glukozynolaty, nitrylozydy
17. Alkaloidy
18. Witaminy i minerały


Szkolenie poprowadzi Anna Bober - specjalistka dietetyki i fitoterapii. Zawodowo związana jest z ziołolecznictwem od 2012 roku. Prowadzi wykłady i szkolenia z zakresu medycyny ziołowej a także poradnictwo indywidualne. W swoim podejściu łączy ziołolecznictwo zachodnie z medycyną chińską, nie zapominając jednocześnie o podejściu biomedycznym, uwzględniającym najnowszą wiedzę z zakresu fitofarmakologii. Jest absolwentką biotechnologii, antropologii kulturowej UAM oraz dwóch kierunków studiów podyplomowych na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Od ponad 10 lat jest aktywnym uczestnikiem szkoleń i konferencji w dziedzinie fitoterapii, tradycyjnego ziołolecznictwa oraz dietetyki. Swoją wiedzę zdobywała między innymi na kultowych zajęciach z doktorem Różańskim w Międzyborowie. Należy do Sekcji Fitoterapii Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Prowadzi Alchemilium, Ziołowo - Dietetyczne Laboratorium Zdrowia



Cena 280 zł. Kwota ta jeszcze wzrośnie, dlatego warto do kursu dołączyć wcześniej!

Zgłoszenia alchemilium@gmail.com lub poniższy formularz, informacje: 500 182 594

Nr konta do przelewu 50 2490 0005 0000 4610 6114 8777
Alior Bank Anna Bober Alchemilium
Tytułem: fitochemia online - nazwisko uczestnika, adres email
Ilość miejsc ograniczona. Zapraszamy serdecznie!


Zapisz się na szkolenie online: Fitochemia roślin leczniczych



Opinie uczestników o szkoleniach:

Polecam szkolenia online. Jestem nimi zachwycona, Bardzo dobry i bogaty materiał merytoryczny, Zrozumiale i dobrze zwizualizowane wykłady. Dostępne materiały wykładowe do ściagnięcia. Jednym słowem wszystko co dobre szkolenie mieć powinno. Dużo treści, która wyczerpuje tematykę szkolenia. Czekam na następne :) Polecam z całego serca.

Ela z Wrocławia





Jeśli jesteś już uczestnikiem kursu, możesz się zalogować poniżej do platformy szkoleniowej

Stwórz darmową stronę używając Yola.