Zapraszamy serdecznie na całodniowe szkolenie do Poznania!
Termin: 1 marca 2020, godz. 10.30-17.30, ul. Św. Marcin 69


Nauka o substancjach czynnych występujących w surowcach zielarskich to niezwykle ciekawa i złożona dziedzina wiedzy. Poznając budowę i właściwości poszczególnych klas związków roślinnych, możemy przewidywać, jak będą działały zawierające je surowce na organizm człowieka. Wiedza ta jest także bardzo cenna z punktu widzenia przygotowywania preparatów ziołowych, ponieważ substancje czynne należące do określonej grupy, możemy ekstrahować z roślin za pomocą adekwatnych do ich właściwości fitochemicznych ekstrahentów. Zapraszamy serdecznie na całodniowe szkolenie na temat fitochemii roślin leczniczych.


Podczas zajęć omówimy różnego rodzaju substancje czynne:
związki glikozydowe, kwasy fenolowe, flawonoidy, garbniki, kumaryny, irydoidy, związki sterydowe, różne klasy związków terpenowych (olejki eteryczne, trójterpeny, tetraterpeny), polisacharydy, alkaloidy itp.

Szkolenie poprowadzi Anna Bober - specjalistka dietetyki i fitoterapii. Zawodowo związana jest z ziołolecznictwem od 2012 roku. Prowadzi wykłady i szkolenia z zakresu medycyny ziołowej a także poradnictwo indywidualne. W swoim podejściu łączy ziołolecznictwo zachodnie z medycyną chińską, nie zapominając jednocześnie o podejściu biomedycznym, uwzględniającym najnowszą wiedzę z zakresu fitofarmakologii. Jest absolwentką biotechnologii, antropologii kulturowej UAM oraz dwóch kierunków studiów podyplomowych na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Od ponad 10 lat jest aktywnym uczestnikiem szkoleń i konferencji w dziedzinie fitoterapii, tradycyjnego ziołolecznictwa oraz dietetyki. Swoją wiedzę zdobywała między innymi na kultowych zajęciach z doktorem Różańskim w Międzyborowie. Należy do Sekcji Fitoterapii Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Prowadzi Alchemilium, Ziołowo - Dietetyczne Laboratorium Zdrowia


Cena: przy wpłacie do 20 lutego 160 zł, po tym terminie 190 zł
Zgłoszenia alchemilium@gmail.com, informacje: 500 182 594

Nr konta do przelewu 50 2490 0005 0000 4610 6114 8777
Alior Bank Anna Bober Alchemilium
Tytułem: fitochemia - nazwisko uczestnika
Ilość miejsc ograniczona. Zapraszamy serdecznie!

W sytuacji gdy po uiszczeniu opłaty z przyczyn losowych uczestnik rezygnuje z udziału w zajęciach, można znaleźć osobę na swoje miejsce. Jeśli się tego nie zrobi, połowa wpłaconej kwoty nie podlega zwrotowi.

Mniej więcej w połowie zajęć przewidziana jest przerwa na posiłek.


Stwórz darmową stronę używając Yola.