Zapraszamy serdecznie na kurs Fitochemii Roślin Leczniczych online.
Jest to trwający 6 lub 12 miesięcy (180, 360 dni) dostęp do platformy szkoleniowej. Ponad 24 godziny wykładów, 20 lekcji w formie nagrań wideo, 730 slajdów prezentacji do pobrania.


Nauka o substancjach czynnych występujących w surowcach zielarskich to niezwykle ciekawa i złożona dziedzina wiedzy. Poznając budowę i właściwości poszczególnych klas związków roślinnych, możemy przewidywać, jak będą działały zawierające je surowce na organizm człowieka. Wiedza ta jest także bardzo cenna z punktu widzenia przygotowywania preparatów ziołowych, ponieważ substancje czynne należące do określonej grupy, możemy ekstrahować z roślin za pomocą adekwatnych do ich właściwości fitochemicznych ekstrahentów. Zawartość kursu stanowią lekcje w formie nagrań wideo oraz prezentacje do pobrania w formie plików pdf. Uczestnicy mają możliwość zadawania pytań. Częścią szkolenia są także testy sprawdzające wiedzę. Osoby, które ukończą kurs, otrzymują certyfikat w wersji elektronicznej.


Program kursu (każde zagadnienie to osobna lekcja): 

1. Wprowadzenie
2. Cukry, polisacharydy
3. Aminokwasy, peptydy, białka
4. Tłuszcze
5. Kwasy fenolowe
6. Flawonoidy i antocyjany
7. Garbniki, proantocyjanidyny
8. Lignany, flawonolignany oraz stilbeny
9. Olejki eteryczne (81 minut)
10. Irydoidy oraz glikozydy arbutynowe
11. Trójterpeny oraz saponiny trójterpenowe
12. Steroidy roślinne
13. Karotenoidy oraz politerpeny (82 minuty, niżej możesz pobrać prezentację do tego wykładu)
14. Żywice, gumożywice oraz balsamy
15. Kumaryny i antranoidy
16. Glukozynolany oraz nitrylozydy
17. Alkaloidy
18. Witaminy rozpuszczalne w tłuszczach
19. Witaminy rozpuszczalne w wodzie
20. Składniki mineralne


Szkolenie poprowadzi Anna Bober - specjalistka dietetyki i fitoterapii. Zawodowo związana jest z ziołolecznictwem od 2012 roku. Prowadzi wykłady i szkolenia z zakresu medycyny ziołowej a także poradnictwo indywidualne. W swoim podejściu łączy ziołolecznictwo zachodnie z medycyną chińską, nie zapominając jednocześnie o podejściu biomedycznym, uwzględniającym najnowszą wiedzę z zakresu fitofarmakologii. Jest absolwentką biotechnologii, antropologii kulturowej UAM oraz dwóch kierunków studiów podyplomowych na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Od ponad 10 lat jest aktywnym uczestnikiem szkoleń i konferencji w dziedzinie fitoterapii, tradycyjnego ziołolecznictwa oraz dietetyki. Swoją wiedzę zdobywała między innymi na kultowych zajęciach z doktorem Różańskim w Międzyborowie. Należy do Sekcji Fitoterapii Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Prowadzi Alchemilium, Ziołowo - Dietetyczne Laboratorium ZdrowiaCena szkolenia

880 zł - wersja 360-dniowa (12 miesięcy)
580 zł - wersja 180-dniowa (6 miesięcy)


40 zł - cena pojedynczego wykładu (dostęp 60 dni) olejki eteryczne, karotenoidy, steroidy. 60 zł - alkaloidy. Jeśli interesuje Ciebie inny wykład, daj znać!
Jeśli ktoś będzie miał taką potrzebę, szkolenie można za dopłatą wydłużyć o miesiąc (cena 100 zł) lub dwa miesiące (cena 160 zł). Wydłużenie może nastąpić po kilkumiesięcznej przerwie, czas jej trwania uczestnik/uczestniczka ustala indywidualnie.Płatności można dokonać online! W tym celu kliknij niżej..

Jeśli chcesz zrobić tradycyjny przelew - zgłoszenia: alchemilium@gmail.com, informacje: 500 182 594

Nr konta do przelewu 50 2490 0005 0000 4610 6114 8777 (Alior Bank) Anna Bober Alchemilium, tytułem: fitochemia online - nazwisko uczestnika, adres email

Dane do przelewów międzynarodowych: SWIFT ALBPPLPW, numer konta PL 50 2490 0005 0000 4610 6114 8777


Opinie uczestników o szkoleniach:

Polecam szkolenia online. Jestem nimi zachwycona, Bardzo dobry i bogaty materiał merytoryczny, Zrozumiale i dobrze zwizualizowane wykłady. Dostępne materiały wykładowe do ściągnięcia. Jednym słowem wszystko co dobre szkolenie mieć powinno. Dużo treści, która wyczerpuje tematykę szkolenia. Czekam na następne :) Polecam z całego serca.

Ela z Wrocławia


Bardzo dziękuję za przygotowanie i przeprowadzenie kursu "Fitochemia roślin leczniczych". Serdecznie polecam każdemu, kto chciałby poznać lub usystematyzować wiedzę z tego zakresu. Ogromna wiedza przekazywana w sposób przystępny i zrozumiały. Dostęp do platformy szkoleniowej w dowolnym czasie
i praca we własnym tempie. To zdecydowanie również zalety kursu. Z pewnością skorzystam jeszcze
z innych szkoleń. 

Małgorzata M.Jeśli jesteś już uczestnikiem kursu, możesz się zalogować poniżej do platformy szkoleniowej

Stwórz darmową stronę używając Yola.