Jestem specjalistką Dietetyki i Poradnictwa Żywieniowego oraz dietetyki według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Moja porada wsparta jest jednocześnie elementami fitoterapii. Zalecenia  formułowane są na podstawie wywiadu oraz dostosowane do aktualnego stanu zdrowia. 

Mam ścisłe podejście do wiedzy dietetycznej. Regularnie dokształcam się w zakresie nowej ukazującej się w tej dziedzinie literatury, śledzę nowe trendy w dietetyce. Współczesna dietetyka akademicka przeżywa burzliwy rozwój. Problemy, które kiedyś były kojarzone z fantazjami "medycyny naturalnej" obecnie okazują się kluczowe w diagnostyce i terapii dietetycznej. Przykładem może być tutaj tak zwany syndrom nieszczelnych jelit. Pracuję opierając się na wiedzy zachodniej, wzbogacając ją o chiński, bardziej holistyczny punkt widzenia. Te dwa systemy nie są sprzeczne ze sobą, ale z pewnością wzajemnie się uzupełniają . 

Dietoterapia jest ważną częścią profilaktyki zdrowia, jest ona również nieodzowna w procesie leczenia. Co co zjadamy każdego dnia, jest fundamentem naszego dobrego samopoczucia. Pożywienie powinno być tak dobrane, aby służyło utrzymaniu równowagi termicznej organizmu w zależności od indywidualnych potrzeb oraz wpływu czynników zewnętrznych takich jak pogoda, czy pora roku. Znany jest, ciągle niedoceniany w środowisku lekarzy, wpływ żywienia na rozwój chorób tzw. dieto-zależnych, do których zaliczają się choroby układu krążenia, cukrzyca typu drugiego, nowotwory (szczególnie nowotwory przewodu pokarmowego) i wiele innych. Dietetyka ma oczywiście podstawowe znaczenie w terapii nadwagi i otyłości, jednak wpływ żywienia na zdrowie człowieka jest znacznie większy. Komponując ją z fitoterapią możemy osiągnąć efekt leczniczy niekiedy porównywalny do działania farmakologii. Ponieważ znaczenie czynników dietetycznych jest lekceważone w naszym systemie opieki zdrowotnej, konsultacja dietetyczna jest wskazana w każdym przypadku dolegliwości zdrowotnych. 


Zalecam stosowanie żywności nieprzetworzonej, głównie roślinnej (jest to kwestia indywidualna), sezonowej i lokalnej. Komponowanie i przygotowywanie posiłków powinno być dostosowane do konstytucji pacjenta. Wymaga to niekiedy praktycznych umiejętności, które można nabyć na odpowiednich warsztatach gotowania. 

Cennik usług dietetycznych można znaleźć na stronie mojego gabinetu.

Uwaga! Wartościowe wsparcie dla terapii odchudzania może stanowić aurikuloterapia.Kontakt: 500 182 594,  anna.bober81@gmail.com


Stwórz darmową stronę używając Yola.