Dieta oraz zioła wspierające pracę mózgu

7 lipca 2019, godzina 10.30-18.00, Poznań

Zapraszamy na całodniowe zajęcia na temat wpływu diety oraz roślin leczniczych na procesy zachodzące w naszym mózgu.

Będziemy mówić o tym, jak za pomocą odpowiedniego odżywiania działać na nastrój czy procesy kognitywne. Omówimy zioła oraz produkty żywnościowe przydatne w różnych dolegliwościach układu nerwowego takich jak bezsenność, depresja, czy osłabiona pamięć.
Ponieważ szczególny wpływ na układ nerwowy mają olejki eteryczne poświęcimy im osobny wykład w ramach tego szkolenia.

Powiemy także o prewencji chorób neurodegeneracyjnych oraz o tym, jaki jest potencjał składników naszej diety i roślin leczniczych w wspieraniu osób dotkniętych tymi schorzeniami.

Zarys zagadnień, które zostaną poruszone:

Tłuszcze dobre dla mózgu. Czy roślinne kwasy tłuszczowe omega-3 mogą zastąpić ryby lub suplementację

Dieta wysokotłuszczowa w chorobach mózgu - potencjał terapeutyczny na przykładzie lekoopornej padaczki

Jak dostarczyć prekursorów neurotransmiterów, aby wspierać optymalną komunikację między neuronami

Witaminy i składniki mineralne ważne dla mózgu, źródła w żywności

Toksyny środowiskowe i żywieniowe wpływające na funkcje komórek nerwowych, jak zmniejszyć ekspozycję, roślinne środki chelatujące metale ciężkie

Wpływ roślinnych substancji czynnych na receptory neuronalne i systemy neuroprzekaźników.

Zioła na depresję, bezsenność, rośliny o działaniu nootropowym

Neurotransmisja a choroby mózgu. Znaczenie czynników dietetycznych oraz roślin leczniczych w ochronie przed chorobami neurodegeneracyjnymi

Olejki eteryczne a mózg, jak modulować procesy neurotransmisji za pomocą aromaterapii

Prezentowana wiedza będzie ilustrowana badaniami klinicznymi potwierdzającymi skuteczność proponowanych rozwiązań terapeutycznych.


Szkolenie poprowadzi Anna Bober

Pasjonatka ziołolecznictwa. Fitoterapii uczyła się między innymi od dra Henryka Różańskiego oraz Jeremiego Rossa. Zawodowo związana jest z ziołolecznictwem od 2012 roku. Prowadzi wykłady i szkolenia z zakresu dietetyki i fitoterapii a także poradnictwo indywidualne. W swoim podejściu łączy ziołolecznictwo zachodnie z medycyną chińską, nie zapominając jednocześnie o podejściu biomedycznym, uwzględniającym najnowszą wiedzę z zakresu fitofarmakologii. Jest absolwentką biotechnologii, antropologii kulturowej UAM oraz dwóch kierunków studiów podyplomowych na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu (Zioła w Profilaktyce i Terapii oraz studia z zakresu dietetyki). Od ponad 8 lat jest aktywnym uczestnikiem szkoleń i konferencji w dziedzinie fitoterapii, tradycyjnego ziołolecznictwa oraz dietetyki. Swoją wiedzę zdobywała między innymi na kultowych zajęciach z doktorem Różańskim w Międzyborowie. Należy do Sekcji Fitoterapii Polskiego Towarzystwa Lekarskiego.

Miejsce Hoża 3, Poznań
Czas: niedziela 7 lipca
Mniej więcej w połowie zajęć przewidziana jest przerwa na posiłek.

Cena 160 zł przy wpłacie do końca czerwca, od 1 lipca cena wynosi 190 zł

W sytuacji gdy po uiszczeniu opłaty z przyczyn losowych uczestnik rezygnuje z udziału w zajęciach, można znaleźć osobę na swoje miejsce. Jeśli się tego nie zrobi, połowa wpłaconej kwoty nie podlega zwrotowi.

Zapisy: anna.bober81@gmail.com, 500 182 594

Numer konta do przelewu
50 2490 0005 0000 4610 6114 8777
Anna Bober Alchemilium

Tytułem: Szkolenie o mózgu - nazwisko uczestnika

Czym nakarmić głodne neurony: 
Dieta dobra dla mózgu 


Wykład: 1 marca 2018, godz 18.00-20.00, Poznań
Święty Marcin 69, Towarzystwo Wiedzy Powszechnej

Czynniki dietetyczne mają istotne znaczenie dla zachowania dobrego nastroju, wydolności intelektualnej, mogą mieć także wpływ na nasze zdrowie psychiczne. Na spotkaniu dowiesz się, co ma wspólnego inteligencja z „olejem w głowie”, a także, jak dzięki spożyciu odpowiednich pokarmów można poprawić funkcjonowanie umysłu oraz kondycję psychiczną. 

Omówione zostaną produkty żywnościowe, jakie wspierają pracę naszych szarych komórek. Powiemy także o tych, których należy unikać, aby uchronić się niekorzystnym ich wpływem na tkankę nerwową. Bardzo ważnym aspektem jest także stan naszej flory jelitowej, która istotnie wpływa na funkcje układu nerwowego. Prelegentka zabierze nas w fascynujący świat ludzkiego mózgu. Spotkanie potrwa minimum dwie godziny.

Wykład poprowadzi Anna Bober

Specjalistka Dietetyki i Poradnictwa Żywieniowego, Dietetyk wg Medycyny Chińskiej, fitoterapeutka. Organizuje warsztaty zielarskie od 2012 roku. Prowadzi wykłady i szkolenia z zakresu dietetyki oraz fitoterapii, a także poradnictwo indywidualne. W swoim podejściu łączy dietetykę akademicką oraz zioła zachodnie z medycyną chińską. 
Tematem procesów zachodzących na poziomie mózgu interesuje się od wielu lat. Już w 2005 roku prowadziła badania naukowe z zakresu molekularnego podłoża zaburzeń psychicznych na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu, które później stały się przedmiotem jej pracy magisterskiej. Jest absolwentką biotechnologii, antropologii kulturowej UAM oraz dwóch kierunków studiów podyplomowych na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu (Dietetyka oraz Zioła). Należy do sekcji Fitoterapii Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. 
strona internetowa: www.alchemilium.pl

Wykłady na temat wpływu diety na funkcje mózgu prowadzi od kilku lat. W marcu odbędzie się także prelekcja o ziołach wspierających pracę układu nerwowego. 

cena 40 zł
zapisy i informacje: 500 182 594, anna.bober81@gmail.com
numer konta do przelewu:
Anna Bober Alchemilium 
50 2490 0005 0000 4610 6114 8777 
Tytułem: Dieta dla mózgu - nazwisko uczestnika

Ilość miejsc ograniczona. Wpłata jest rezerwacją miejsca. Jeśli po uiszczeniu opłaty, osoba nie może wziąć udziału w wykładzie, można znaleźć osobę na swoje miejsce. Jeśli się tego nie zrobi, połowa wpłaconej kwoty nie podlega zwrotowi.


Mindfulness oraz odpowiednia dieta
sposobem na dobry nastrój


Jesienna aura sprzyja smutkom, spadkowi energii i nastroju. To jak się czujesz (nawet w niesprzyjających okolicznościach) w dużej mierze zależy do ciebie! To czym karmisz swój umysł i swoje ciało ma niezaprzeczalny wpływ na twoje samopoczucie.

Podchodząc do tematu naukowo i holistyczne chcemy zaprosić Was do zapoznania się z metodą uważności / mindfulness oraz dietetyką leczniczą i ziołolecznictwem, które sprzężone, pomogą Tobie odzyskać dobry nastrój, a także polepszyć ogólne samopoczucie.

Dieta i ziołolecznictwo

Ciało i umysł są ze sobą ściśle połączone, dlatego to, co zjadamy może wpływać na sposób myślenia i postrzegania świata. Odkrycia współczesnej dietetyki pokazują zależność pomiędzy sposobem odżywiania, a nastrojem. Również medycyna chińska oferuje swój pogląd na temat tego, jak dbać o dobre samopoczucie psychiczne. Na spotkaniu dowiesz się, co ma wspólnego inteligencja z „olejem w głowie”, a także jak dzięki spożyciu odpowiednich pokarmów i ziół możesz poprawić funkcjonowanie umysłu oraz zdrowie psychiczne.Mindfulness - Uważność

Uważność jest sztuką świadomego życia. Polega na rozwijaniu umiejętności pełnego skupiania uwagi na bieżącym doświadczeniu tu i teraz. Poprzez odpowiednie, proste ćwiczenia daje możliwość znalezienia harmonii, radości i mądrości. Uważność może Tobie pomóc w depresji, spadkach nastroju, wypaleniu zawodowym. Jej skuteczność jest potwierdzona naukowo, a jej techniki są wykorzystywane zarówno w szpitalach i klinikach, jak i w międzynarodowych korporacjach. Na zajęciach poznasz techniki mindfulness, które pozwolą Tobie odnaleźć wewnętrzny spokój i radość. Nauczysz się jak lepiej zarządzać swoją energią oraz radzić sobie z trudnymi emocjami.

Zajęcia prowadzą:

Anna Bober - Dietetyk Medycyny Chińskiej, Specjalistka Dietetyki i Poradnictwa Żywieniowego, pasjonatka ziołolecznictwa.
Tematem procesów zachodzących na poziomie mózgu interesuje się od wielu lat. Już w 2005 roku pisała pracę magisterską z zakresu molekularnego podłoża zaburzeń psychicznych na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. W swojej pracy łączy ścisłe naukowe podejście z holistycznym sposobem patrzenia na człowieka, jakie jest właściwe dla medycyny chińskiej, gdzie ciało i umysł są integralną całością. Więcej: anna-bober.yolasite.comanna-bober.blogspot.com

Joanna Nogaj - Psycholog, Nauczyciel medytacji uważności, Certyfikowany Trener Redukcji Stresu Opartej na Uważności/Mindfulness. Właścicielka ośrodka Ukojenie. Więcej informacji: www.ukojenie.com
Stwórz darmową stronę używając Yola.