Czym nakarmić głodne neurony: 
Dieta dobra dla mózgu 


Wykład: 1 marca 2018, godz 18.00-20.00, Poznań
Święty Marcin 69, Towarzystwo Wiedzy Powszechnej

Czynniki dietetyczne mają istotne znaczenie dla zachowania dobrego nastroju, wydolności intelektualnej, mogą mieć także wpływ na nasze zdrowie psychiczne. Na spotkaniu dowiesz się, co ma wspólnego inteligencja z „olejem w głowie”, a także, jak dzięki spożyciu odpowiednich pokarmów można poprawić funkcjonowanie umysłu oraz kondycję psychiczną. 

Omówione zostaną produkty żywnościowe, jakie wspierają pracę naszych szarych komórek. Powiemy także o tych, których należy unikać, aby uchronić się niekorzystnym ich wpływem na tkankę nerwową. Bardzo ważnym aspektem jest także stan naszej flory jelitowej, która istotnie wpływa na funkcje układu nerwowego. Prelegentka zabierze nas w fascynujący świat ludzkiego mózgu. Spotkanie potrwa minimum dwie godziny.

Wykład poprowadzi Anna Bober

Specjalistka Dietetyki i Poradnictwa Żywieniowego, Dietetyk wg Medycyny Chińskiej, fitoterapeutka. Organizuje warsztaty zielarskie od 2012 roku. Prowadzi wykłady i szkolenia z zakresu dietetyki oraz fitoterapii, a także poradnictwo indywidualne. W swoim podejściu łączy dietetykę akademicką oraz zioła zachodnie z medycyną chińską. 
Tematem procesów zachodzących na poziomie mózgu interesuje się od wielu lat. Już w 2005 roku prowadziła badania naukowe z zakresu molekularnego podłoża zaburzeń psychicznych na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu, które później stały się przedmiotem jej pracy magisterskiej. Jest absolwentką biotechnologii, antropologii kulturowej UAM oraz dwóch kierunków studiów podyplomowych na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu (Dietetyka oraz Zioła). Należy do sekcji Fitoterapii Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. 
strona internetowa: www.alchemilium.pl

Wykłady na temat wpływu diety na funkcje mózgu prowadzi od kilku lat. W marcu odbędzie się także prelekcja o ziołach wspierających pracę układu nerwowego. 

cena 40 zł
zapisy i informacje: 500 182 594, anna.bober81@gmail.com
numer konta do przelewu:
Anna Bober Alchemilium 
50 2490 0005 0000 4610 6114 8777 
Tytułem: Dieta dla mózgu - nazwisko uczestnika

Ilość miejsc ograniczona. Wpłata jest rezerwacją miejsca. Jeśli po uiszczeniu opłaty, osoba nie może wziąć udziału w wykładzie, można znaleźć osobę na swoje miejsce. Jeśli się tego nie zrobi, połowa wpłaconej kwoty nie podlega zwrotowi.


Mindfulness oraz odpowiednia dieta
sposobem na dobry nastrój


Jesienna aura sprzyja smutkom, spadkowi energii i nastroju. To jak się czujesz (nawet w niesprzyjających okolicznościach) w dużej mierze zależy do ciebie! To czym karmisz swój umysł i swoje ciało ma niezaprzeczalny wpływ na twoje samopoczucie.

Podchodząc do tematu naukowo i holistyczne chcemy zaprosić Was do zapoznania się z metodą uważności / mindfulness oraz dietetyką leczniczą i ziołolecznictwem, które sprzężone, pomogą Tobie odzyskać dobry nastrój, a także polepszyć ogólne samopoczucie.

Dieta i ziołolecznictwo

Ciało i umysł są ze sobą ściśle połączone, dlatego to, co zjadamy może wpływać na sposób myślenia i postrzegania świata. Odkrycia współczesnej dietetyki pokazują zależność pomiędzy sposobem odżywiania, a nastrojem. Również medycyna chińska oferuje swój pogląd na temat tego, jak dbać o dobre samopoczucie psychiczne. Na spotkaniu dowiesz się, co ma wspólnego inteligencja z „olejem w głowie”, a także jak dzięki spożyciu odpowiednich pokarmów i ziół możesz poprawić funkcjonowanie umysłu oraz zdrowie psychiczne.Mindfulness - Uważność

Uważność jest sztuką świadomego życia. Polega na rozwijaniu umiejętności pełnego skupiania uwagi na bieżącym doświadczeniu tu i teraz. Poprzez odpowiednie, proste ćwiczenia daje możliwość znalezienia harmonii, radości i mądrości. Uważność może Tobie pomóc w depresji, spadkach nastroju, wypaleniu zawodowym. Jej skuteczność jest potwierdzona naukowo, a jej techniki są wykorzystywane zarówno w szpitalach i klinikach, jak i w międzynarodowych korporacjach. Na zajęciach poznasz techniki mindfulness, które pozwolą Tobie odnaleźć wewnętrzny spokój i radość. Nauczysz się jak lepiej zarządzać swoją energią oraz radzić sobie z trudnymi emocjami.

Zajęcia prowadzą:

Anna Bober - Dietetyk Medycyny Chińskiej, Specjalistka Dietetyki i Poradnictwa Żywieniowego, pasjonatka ziołolecznictwa.
Tematem procesów zachodzących na poziomie mózgu interesuje się od wielu lat. Już w 2005 roku pisała pracę magisterską z zakresu molekularnego podłoża zaburzeń psychicznych na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. W swojej pracy łączy ścisłe naukowe podejście z holistycznym sposobem patrzenia na człowieka, jakie jest właściwe dla medycyny chińskiej, gdzie ciało i umysł są integralną całością. Więcej: anna-bober.yolasite.comanna-bober.blogspot.com

Joanna Nogaj - Psycholog, Nauczyciel medytacji uważności, Certyfikowany Trener Redukcji Stresu Opartej na Uważności/Mindfulness. Właścicielka ośrodka Ukojenie. Więcej informacji: www.ukojenie.com
Stwórz darmową stronę używając Yola.